Правила догляду за взуттям
28.01.2023
Правильний догляд за взуттям — запорука його довгого служіння.
-
Перше правило — чистка та сушка.
Тримати взуття в сухості й чистоті — золоте правило, щоб продовжити їм життя і забезпечити комфортне використання.
Якщо злегка забруднилися, можна просто струсити бруд, вийняти устілку і помістити в сухе місце. Однак вкрай небажано розташовувати взуття в безпосередній близькості біля відкритого вогню або обігрівачів. Замість цього краще укласти всередину зім'яту газету, вона акуратно вбере вологу, не завдаючи шкоди шкірі.
Якщо довелося міцно забруднити взуття, краще використовувати м'яку щітку та пінку або просто струмінь води. Відтирати бруд потрібно до тих пір, поки вода не стане прозорою. При цьому дуже бажано приділяти увагу швам, а після миття краще поставити взуття в сухе і тепле місце.
Прати у машинці не рекомендовано, краще все робити щітками!
- Правило друге — боротьба з неприємним запахом.
Щоб позбавити кросівки від неприємного запаху, потрібно помістити в них трохи соди в текстильних мішечках (або взяти шкарпетки) або використовувати протигрибковий спрей. Так можна повністю позбутися від неприємного запаху взуття після тривалого використання.
-
Правило третє — слідкувати за матеріалом.
Взуттю потрібен спеціальний догляд. Для цього розроблені спеціальні просочення (гідрофобні креми та спреї), які наносяться на поверхню відповідно до інструкції виробника, а після цього видаляються м'якою тканиною.
Якщо взуття буде тривалий час зберігатись без використання, варто обробити його просоченням двічі. Цей захід не дасть матеріалу пересихати й потріскатися. Можна купити як прості воскові просочення, так і спеціалізовані, вогнезахисні або вологозахисні в залежності від сфери застосування взуття.